لوله پلیکا چیست

پیش از آنکه برای خرید لوله پلیکا اقدام نمایید، ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد ویژگی ها و کاربردهای مختلف این نوع از لوله ها داشته باشید تا بتوانید خرید بهتری را تجربه کنید. این لوله ها که با نام لوله های یو پی وی سی نیز در بازار شناخته می شوند، یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین لوله هایی هستند که در صنعت ساختمانی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله های به دلیل داشتن مزایای فراوان از کاربردهای گوناگونی نیز برخوردار هستند.

برای خرید هرکدام از مدل های لوله پلیکا با کارشناسان سایت لوله اتصالات تماس بگیرید.

لوله های پلیکا معمولا دارای رنگی خاکستری یا سفید هستند و از پلیمری به نام پی وی سی ساخته می شوند. این لوله ها به دلیل داشتن مقاومت بالا و عمر مفید طولانی در شرایط محیطی گوناگون، برای انتقال سیالاتی نظیر آب و فاضلاب در ساختمان ها کاربرد دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید علت آنکه این نوع لوله ها پلیکا مشهور شده اند این است که نخستین تولید کننده این برند، پلیکا نام داشت. به همین دلیل است که لوله های یو پی وی سی در بازار ایران و در میان عامه مردم با نام لوله های پلیکا شناخته می شوند. در ادامه قصد داریم تا با معرفی انواع این لوله ها، شما را در خرید لوله پلیکا مورد نظرتان یاری کنیم.

خرید لوله پلیکا

با توجه به اینترنتی شدن تمام امور زندگی، خرید اینترنتی لوله نیز توسط سایت لوله اتصالات میسر شده تا آسوده باشید. لوله های پلیکای موجود در بازار بر اساس میزان ضخامت و اینکه تا چه حد می توانند فشار را تحمل کنند، به سه دسته کلی تقسیم می شوند که عبارتند از:

– لوله پلیکای معمولی یا ضعیف

برای خرید لوله و اتصالات پلیکا باید توجه داشته که اگر به لوله هایی نیاز دارید که قرار است از آنها برای سیستم های تهویه، جابجایی آب باران از طریق ناودان و محافظت از کابل های برق در ساختمان و مجتمع های مسکونی استفاده شود، می توانید از مدل های پلیکای ضعیف کمک بگیرید.

– لوله پلیکای نیمه قوی یا متوسط

برای انتقال فاضلاب های خانگی در پروژه های ساختمانی و مجتمع های مسکونی خرید لوله پلیکا نیمه قوی بسیار پیشنهاد می شود و به خوبی می تواند نیاز شما را تامین کند.

– لوله پلیکای قوی

با توجه به آنکه این نوع از لوله های پلیکا از مقاومت و ضخامت بالایی برخوردار هستند، از آنها در پروژه های صنعتی و برای انتقال فاضلاب های صنعتی استفاده می شود. علاوه بر آن از این لوله ها برای انتقال و جابجایی اسیدها در کارخانه های صنعتی نیز استفاده می شود.

مدل های لوله پلیکا

لوله پلیکا برای ساختمان

لوله کشی آب ساختمان و خرید لوله پلیکا مناسب برای آن، یکی از بخش های اصلی پروژه های لوله کشی به حساب می آید. بر این اساس اجرای دقیق پروژه بر اساس نقشه و طراحی مهندسی، می تواند علاوه بر تضمین فشار مناسب آب واحد های ساختمانی، نقش موثری در صرفه جویی در مصرف آب و مصرف بهینه آن نیز ایفا نماید. در کنار طراحی مناسب و اجرای کار توسط افراد کاربلد و متبحر، بهره گیری از لوله های باکیفیت و مرغوب عامل دیگری است که می تواند در کیفیت نهایی کار و افزایش عمر مفید لوله ها نقش داشته باشد. به عبارت دیگر استفاده از لوله های باکیفیت برای لوله کشی آب واحد های ساختمان، به تنهایی می تواند متضمن عمر طولانی تاسیسات باشد و از خسارت های احتمالی که بعضا بسیار پرهزینه هستند نیز جلوگیری به عمل آورد. بنابراین توصیه می شود که در تهیه تاسیسات ساختمانی نظیر خرید لوله پلیکا حتما یک بار هزینه کنید و عمر از آن استفاده کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم و به شما در خرید هر چه بهتر این لوله ها کمک کنیم. با ما همراه باشید.

انواع لوله پلیکا

انواع لوله پلیکا

در هر پروژه ساختمانی، سه نوع لوله کشی مختلف وجود دارد که عبارتند از: لوله کشی آب، لوله کشی گاز و لوله کشی فاضلاب.

به طور کلی پروژه های لوله کشی آب و فاضلاب مقوله هایی متفاوت از یکدیگر هستند و اجرای هر یک نیاز به مهارت و تخصص خاص در آن زمینه است. این بدین معناست که اگر این کار توسط افراد آموزش دیده انجام نشود می تواند پیامدهای را به همراه داشته باشید که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

– لوله کشی آب

در صورتی که لوله کشی آب ساختمان توسط افراد متخصص و حرفه ای انجام نشود و یا در خرید لوله پلیکا دقت لازم به عمل نیاید، سیستم لوله کشی معیوب خواهد بود و می تواند موجب کاهش فشار آب ساختمان شود. علاوه بر آن پیامد دیگر لوله کشی آب به صورت غیر اصولی می تواند کاهش بازده پکیج یا شوفاژ در واحدهای ساختمان باشد.

– لوله کشی فاضلاب

اگر سیستم فاضلاب ساختمان به صورت مناسب و بی عیب و نقص لوله کشی نشود و یا برای خرید لوله پلیکا به کیفیت لوله ها توجه نشود، این مسئله می تواند موجب شود تا بوی بد و نامطبوع فاضلاب در محیط ساختمان پخش شود. از سوی دیگر رفع بوی نامطبوع ناشی از لوله کشی غیر اصولی فاضلاب، نیازمند تخریب کف سرویس بهداشتی و برداشتن کاسه توالت است که از این بابت خسارت و هزینه فراوانی به همراه خواهد داشت.

لوله پلیکا ساختمانی

کاربردهای گوناکون لوله پلیکا

لوله های پلیکا به دلیل نوع طراحی، قیمت مقرون به صرفه، وزن سبک و امکان جابجایی آسان یکی از پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین لوله هایی هستند که از آنها در ساخت و سازها در سراسر دنیا استفاده می کنند. در این قسمت قصد داریم تا برای خرید لوله پلیکا توضیحاتی را در خصوص متداول ترین کاربردهای آنها به شما ارائه نماییم.

– جابجایی فاضلاب های خانگی

در حال حاضر خرید لوله پلیکا و نصب آن در سیستم فاضلاب ساختمان برای جابجایی فاضلاب های خانگی، شهری و صنعتی که شامل انتقال آب های خروجی از سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه می شود به شدت توصیه می شود. دلیل این مسئله آن است که این لوله ها دارای قیمتی مناسب و مقرون به صرفه هستند و کاربری آنها نیز بسیار آسان است.

– محافظت کننده و عایقی برای سیم های برق

یکی از کاربردهای مهم لوله و اتصالات پلیکا استفاده از آنها به عنوان عامل محافظت کننده از سیم ها و کابل های مربوط به برق ساختمان است. با توجه عبور سیم های برق از داخل دیوار و زیر زمین، سیم ها همواره در معرض فرسایش و رطوبت قرار دارند و از بین رفتن آنها به هر دلیلی می تواند خطرات زیادی به همراه داشته باشد. بنابراین خرید لوله پلیکا و استفاده از آن به عنوان عایق و محافظ کابل های برق با توجه به قیمت مناسب آنها به شدت توصیه می شود. نکته ای که برای خرید این نوع از لوله های پلیکا باید رعایت نمایید این است که با توجه به آنکه از این لوله ها تنها سیم های برق ساختمان عبور می کنند بنابراین قاعدتا ضخامت آنها نسبت به لوله هایی که از آنها برای عبور مایعات استفاده می شود کمتر است و می توانند از مقاومت کمتری برخوردار باشند.

– سایر کاربردهای لوله پلیکا

از دیگر کاربردهای لوله پلیکا می توان به استفاده از آن در سیستم های تهویه، شبکه های آبرسانی و آبیاری و همچنین استفاده به عنوان ناودان برای خارج کردن آب های اضافی از پشت بام های ساختمان ها و مجتمع های مسکونی اشاره کرد. با توجه به کاربردهای فراوان این لوله، گزینه ای مناسب برای پروژه های ساختمانی است.

خرید لوله پلیکا

مزایای لوله پلیکا

خرید لوله پلیکا برای اجرای پروژه های مختلف ساختمانی و صنعتی به دلیل مزیت های فراوانی که دارند به شدت توصیه می شود. در این قسمت به برخی از مهم ترین لوله های پلیکا اشاره می کنیم:

– مقاوم بر مقابل خوردگی

یکی از مزیت های مهمی که افراد را برای خرید لوله پلیکا ترغیب می نماید، این است که این لوله ها با توجه به آنکه از پلیمری غیر رسانا ساخته شده اند، در مقابل فرآیند هایی که گاها موجب از بین رفتن لوله های فلزی می شوند مقاوم هستند. از سوی دیگر با توجه به آنکه این لوله ها معمولا در زیر خاک قرار می گیرند و در معرض خوردگی و عوامل آسیب زا قرار دارند، کلیه قسمت های داخلی و خارجی آنها از مقاومت بالایی در برابر خوردگی برخوردار است.

– مقاوم در برابر عوامل شیمیایی

با توجه به کاربردهای فراوان این لوله در تاسیسات ساختمان، یکی از دلایل خرید لوله پلیکا مقاومت بالای آنها در برابر مواد شیمیایی پرکاربرد در خانه ها است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این لوله ها حدودا تا دمای صد و چهل درجه فارنهایت با مواد شیمیایی دیگر واکنشی ایجاد نمی کنند و به همین دلیل از این نظر لوله هایی ایمن به حساب می آیند.

– عایق حرارتی مناسب

نکته جالبی که برای خرید لوله پلیکا باید بدانید این است که این نوع از لوله ها به دلیل جنسی که دارند، یک عایق حرارتی باکیفیت به حساب می آیند و از این حیث نسبت به سایر لوله ها گزینه مناسب تری هستند. بنابراین به راحتی می توان از آنها برای محافظت از کابل های برق استفاده نمود و ایمنی کابل ها و سیم های برق را تضمین نمود.

– ضد حریق بودن لوله پلیکا

از مزایای دیگر پلیکا این است که ضد حریق هستند و در مقابل آتش سوزی مقاوم هستند.

لوله و اتصالات پلیکا

– میزان اصطکاک اندک

با توجه به آنکه دیواره های داخلی لوله های پلیکا سطحی صاف دارند، در هنگام انتقال سیالات نسبت به سایر لوله ها اصطکاک به مراتب کمتری ایجاد می کنند و از این رو خرید لوله پلیکا برای جابجایی آب و فاضلاب گزینه ای ایده آل است.

– مقاوم در برابر ضربه های احتمالی

این لوله ها در مقابل ضربه نیز از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار هستند، به طوری که می توان گفت که لوله های پلیکا از نظر مقاومت در برابر ضربه نسبت به لوله های بتنی قوی تر هستند و به همین دلیل در پروژه های ساختمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

– وزن اندک و مناسب

لوله های پلیکا در مقایسه با لوله های فولادی و چدنی از وزن بسیار کمی برخوردار هستند. از این رو نصب آنها نیز بسیار آسان است و سنگینی لوله موجب آسیب رسیدن به نصاب و لوله کش نمی شود. از سوی دیگر سبک بودن این لوله باعث می شود که حمل و نقل آنها در مقایسه با سایر لوله بسیار آسان باشد. تمامی این موارد می تواند افراد را به خرید لوله پلیکا متقاعد سازد.

– عدم اثرگذاری بر کیفیت آب

به دلیل آنکه از پلیمری به نام پی وی سی ساخته شده اند، از آنها به وفور در انتقال مایعات استفاده می شود. نکته قابل توجه در مورد این لوله ها این است که در حین انتقال آب، هیچ اثر منفی بر کیفیت آب نمی گذارند.

– قیمت مقرون به صرفه

یکی از تاثیرگذار ترین فاکتورهای خرید این لوله ها قیمت مناسب و مقرون به صرفه پلیکا است که موجب استفاده گسترده از آنها در پروژه های ساختمانی شده است. به عبارت دیگر اگرچه برای جابجایی فاضلاب های خانگی می توان از لوله هایی نظیر پلی اتیلن استفاده نمود، اما این لوله های در مقایسه با لوله های پلیکا از قیمت بالاتری برخوردار هستند و همین مسئله می تواند احتمال خرید لوله های پلیکا را افزایش دهد.

تا تحویل سفارشتان فقط یک تماس فاصله دارید...

خرید با تخفیف

فروش انواع لوله و اتصالات همراه با تخفیف ویژه.

تضمین کیفیت

با خاطر آسوده کالای اصل و باکیفیت تحویل بگیرید.

رضایت مشتری

اولویت و هدف ما جلب رضایت مشتری است.

امتیازدهی به این مطلب!
. میانگین 4.2 از 37 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *