فلنج لوله

فلنج پلیمری و فلزی

فلنج یکی از اتصالات کاربردی در صنعت لوله کشی است که معمولا از فولاد تولید می شود و عموما به شکل جفت یا دوتایی عرضه می شود. این صفحات فلزی دارای ظاهری دایره ای و دیسک مانند هستند که بر روی آنها سوراخ هایی وجود دارد که از طریق آنها می توان دو صفحه را با پیچ و مهره به خوبی به یکدیگر متصل نمود. با این حال با قرار دادن واشر در میان این دو صفحه، می توان به آب بندی بهتر لوله ها کمک نمود. مزیت اصلی استفاده از فلنج ها در لوله کشی ها این است که به کمک آنها می توان دو لوله را به راحتی و تنها با پیچ کردن این صفحات، به هم وصل نمود، بدون آنکه نیازی به جوش دادن مستقیم لوله ها به یکدیگر باشد. در این حالت، در صورت نیاز به جدا کردن لوله ها، به آسانی می توان پیچ ها را باز نمود. این در حالی است که اگر لوله ها به یکدیگر جوش داده شده باشند، این کار تنها از طریق برشکاری امکان پذیر خواهد بود.

فلنج فلزی

انواع فلنج ها

فلنج های موجود در بازار در مدل ها، اندازه ها و ضخامت های مختلفی تولید می شوند که برخی از پرکاربردترین آنها به شرح زیر هستند:

ولد نک یا گلودار جوشی: این نوع از اتصالات دارای قسمتی با فرم مخروطی اند که لوله به انتهای آن جوش داده می شود و مناسب استفاده در دماهای پایین و فشار بالا هستند.

ساکت ولد یا جوشی سوکتی: این نوع از اتصالات هم از قسمت داخل و هم خارج جوشکاری می شوند و لوله در داخل آنها جای می گیرد. از این فلنج ها زمانی استفاده می شود که فشار بالا است و قطر لوله کم.

– بلایند یا کور: این اتصالات فاقد سوراخ هستند و به کمک آنها می توان مسیر و جریان عبوری را مسدود نمود.

– دنده دار یا رزوه دار: در قسمت داخلی این اتصالات رزوه هایی تعبیه شده است که به کمک آن می توان این صفحه فلزی را بدون جوشکاری به لوله ها متصل نمود. این نوع از اتصالات مناسب استفاده در دماها و فشارهای بالا هستند.

اسلیپون یا اسلیپان: این نوع اتصالات از طریق جوشکاری به لوله متصل می شوند که برای این منظور نخست باید لوله در داخل فلنج قرار گیرد و سپس از بیرون و داخل جوشکاری شود.

– اریفیس: کاربرد این اتصالات گردن دار اندازه گیری میزان جریان سیالاتی نظیر گاز با هدف کم کردن فشار و یا محدود کردن آن است.  

فلت فیس یا دارای سطح صاف: سطح این اتصالات صاف است و از آنها برای متصل نمودن شیرها و اتصالاتی از جنس چدن استفاده می شود.

برای خرید هرگونه فلنج با ما تماس بگیرید…

تا تحویل سفارشتان فقط یک تماس فاصله دارید...

خرید با تخفیف

فروش انواع لوله و اتصالات همراه با تخفیف ویژه.

تضمین کیفیت

با خاطر آسوده کالای اصل و باکیفیت تحویل بگیرید.

رضایت مشتری

اولویت و هدف ما جلب رضایت مشتری است.

امتیازدهی به این مطلب!
. میانگین 5 از 1 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *